שמאי מקרקעין | שמאות מקרקעין

תחומי עיסוק מקרקעין

ממליצים

"שי אברהם השמאי שסיפק לי עבודה מקצועית, איכותית וברמה גבוהה והכל במחיר סביר מאוד, אדיב, קשוב ומהיר"

"רציתי להודות לך על שירות אמין ומקצועי השירות שקיבלתי היה חם אישי ומהיר חוות הדעת הייתה מקצועית ומפורטת"

"לא צפיתי לקבל כזאת שמאות מעולה, מפורטת, עניינית, מסודרת וקריאה"

"שי אברהם ניגש לעבודה ברמה הגבוה ביותר מכל הבחינות. הן מבחינת מרץ וזריזות בעבודה, השירות שלו"

קישור לדף הממליצים

הערכת שווי דירה | הערכת נכס מקרקעין | הערכת שמאי לדירה


בדיקת נכס מקרקעין לפני ביצוע עסקה

לפני ביצוע עסקה בנכס מקרקעין חשוב לעשות בדיקה שמאית ע"י שמאי מקרקעין אשר תבדוק את מצבו התכנוני ומצב הרישוי הקיים של הנכס.

ללא בדיקה, יכול להיות שתקנו נכס עם בעיות שיכול והן פוגעות בשוויו של הנכס. אם אין היתרי בניה למה שבנוי ו/או תכנון חדש שישפיע על הנכס יכול להיות שהנכס בעייתי ושווה פחות ולכן מומלץ לערוך בדיקה לפני הרכישה.

לפני מכירת נכס מקרקעין רצוי לבדוק מהם המיסים אשר תידרשו לשלם לאחר שתמכרו את הדירה. וכך לא תופתעו מהמס ותוכלו לדעת מהו סכום הכסף אשר ישאר בידכם.

הערכת שווי דירה

נכס מקרקעי מושפע מגורים רבים ובניהם גורמים תכנוניים וגורמים משפטיים.

לפני מכירה נכס מקרקעין רצוי לבדוק האם אושרו תכניות בניין עיר חדשות המשביחות את הנכס ואשר יגררו חיוב של היטל השבחה ואף יכולים לשנות את יעודו של הנכס דבר שישפיע על שווי הנכס.

לפני רכישת נכס מקרקעין חשוב לערוך בדיקה מקיפה הכוללת, בין היתר, בדיקה קניינית ומשפטית (הכוללת את בדיקת רישום הזכויות בטאבו, בחכירה וכד') ובדיקה תכנונית (הכוללת בדירת זכויות בניה ובדיקה של רישוי הנכס).

חוות הדעת כוללת בדיקה של זכויות הבניה, בדיקה של תכניות בניין עיר המשפיעות על הנכס (תכניות פוגעות או משביחות), בדיקה האם הנכס בנוי כחוק ו/או קיומם של צווי הריסה.

הערכת מחיר נכס מקרקעין

בדיקה שמאית לפני רכישת הנכס יכולה למנוע עסקה כושלת שתסב הפסדים כספיים בדיקה פשוטה של שמאי מקרקעין תבהיר את פרטי הנכס, ותעזור בקבלת החלטה בצורה שקולה ונכונה.

לפני קבלת החלטה של מכירת נכס מקרקעין רצוי לעשות בדיקה של זכויות הבניה הקיימות או העתידיות. הסיבה לחיוניות הבדיקה היא שבזמן שהנכם בעלי הנכס הוועדה המקומית יכולה לאשר תכנית בניין עיר שמשפיעה על הזכויות בנכס ועל שוויו. לעיתים הוועדה המקומית מקדמת תכניות בניין עיר שמגדילה את זכויות הבניה ובכך שווי הנכס יכול להיות מושפע מכך.

הערכת שמאי לדירה

קיימים  מקרים רבים בהם נעשתה עסקה לדירת מגורים, מבלי שנעשתה בדיקה שמאית לפני רכישה, ובדיעבד התגלה כי "הדירה" היא בעצם חדר אשפה שעבר שיפוץ מקיף או מרתף של בניין שאסור להשתמש בו כדירת מגורים.

הבדיקה השמאית כוללת, בין היתר :

– בדיקת חוקיות נכס: עיון בתיק הבניין לווידוא כי הנכס נבנה כדין וקיימים היתרי בניה מאושרים כחוק. לדוגמא, דירת מגורים שאכן נבנתה כדירה ולא כמחסן שעבר שיפוץ. דוגמא נוספת, דירה שנבנתה כדירת 3 חדרים ולא 2 חדרים.

– בדיקת מצב תכנוני הכוללת בדיקת תכניות בניין עיר החלות במקרקעין, זכויות בניה קיימות ועתידיות, מגבלות תכנוניות, בדיקת לקויי בניה וצווי הריסה.

עסקאות נדל"ן נאמדות בסך של מאות אלפי שקלים ועד מיליונים רבים. לפני שאתם עושים עסקה ולפני שתשלמו ממיטב כספיכם, צרו קשר עם משרדנו ובקשו בדיקה שמאית לפני רכישה על מנת להימנע מבעיות עתידיות ולמען השקט הנפשי.הערכת שווי דירה